Ponedjeljak, 22 Srpanj 2019 23:24

Kadetsko prvenstvo Hrvatske, 19. i 20. srpnja 2019., Zagreb

Na netom završenom Kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom 19. i 20. srpnja 2019. u Zagrebu, sudjelovalo je 215 plivačica i plivača iz 30 hrvatskih klubova. Naš Zagrebački plivački klub je predstavljalo 14 natjecatelja.

Predstavnici ZPK – a su se okitili s 12 medalja; 9 pojedinačnih i tri štafetne. Osvojeno je 6 zlatnih, 3 srebrne i 3 brončane medalje, a štafeta 4x100 slobodno cure '' srušila '' je svoj stari rekord Hrvatske od prije dva tjedna na Regionalnom PH, Regije 3 i sada iznosi 4:11,71. BRAVO!

U jakoj muškoj konkurenciji do postolja je dva put ''doplivao'' naš Toni Vrdoljak, te se okitio sa srebrom na 100 m prsno i zlatom na duplo dužoj dionici. Izvrsno je otplivao i svojih 100 m prsno u zlatnoj 4x100 m mj mix štafeti.

U ženskoj konkurenciji, do medalja su '' doplivale '' Matea Iveković, Nina Drljača i Nina Firi. Matea Iveković je bila naša najuspješnija kadetkinja s tri osvojene medalje. Zlatom se okitila na 100 m slobodno i 100 m leđno, a srebrna je bila na 200 m leđno. Nina Drljača s otplivanim osobnim rekordima, okitila se s dvije brončane medalje na 100 m i 200 m leđno. Nina Firi se dva put penjala na postolje u najsvestranijim disciplinama 200 i 400 m mješovito. Na 200 m mješovito Nina je doplivala do bronce, dok je na duplo dužoj dionici 400 m mješovito, sa sjajnim rezultatom, doplivala do srebra. Na ovom natjecanju osvojili smo i dosta „nesretnih“ četvrtih mjesta pa samtramo da i njih treba spomenuti. Ana Potlaček bila je dva puta četvrta na 800 m i 200 m slobodno. Mia Hren bila je 4. na 100 m prsno s osobnim rekordom. Petra Blažanović 4. mjesto osvojila je na 200 m prsno, također s osobnim rekordom dok je Nini Firi treće mjesto izmaklo na 200 m delfin.

Treba pohvaliti naše izvrsne štafete koje su nam donijele puno napetosti i veselja. Štafeta 4x100m slobodno u sastavu Ana Potlaček, Petra Blažanović, Mia Hren i Matea Iveković, u vrlo napetoj borbi doplivala je do zlata i postavila novi rekord Hrvatske. BRAVO CURE još jednom!!! Na kraju drugog dijela natjecanja plivala se štafeta 4x100 m mješovito MIX u sastavu Matea Iveković, Toni Vrdoljak, Nina Firi i Dario Juričić. Oni su u bazenu ostavili srce i dušu i uz otplivane osobne rekorde, na kraju bili nagrađeni najvišim postoljem i zlatom oko vrata. Treći i ujedno zadnji dio prvenstva završili smo sa štafetom 4x100 m mješovito. U ovoj štafeti, naše cure u sastavu Matea Iveković, Petra Blažanović, Nina Firi i Mia Hren odradile su sjajnu utrku i doplivale do zlata.

I još jedna lijepa vijest na kraju! J

Matea Iveković je s osvojenim 121 bodom, zauzela drugo mjesto u Ukupnom poretku plivačica kadetkinja  na HPS Mini Grand Prix natjecanjima u sezoni 2018. / 2019. za što je i nagrađena prigodnom nagradom od HPS – a.

Svima još jednom čestitamo na ODLIČNIM rezultatima i želimo ugodno i opušteno ljeto!!!!